๐ฆ๐ฝ๐ถ๐ฟ๐ถ๐ ๐ป๐ฎ ๐ด๐ผ๐ฒ๐ฑ๐ฒ ๐๐ฒ๐ฑ๐๐๐ฟ๐ถ๐ท๐ฑ ๐๐๐ฟ๐ถ๐ท๐ฑ๐ฒ๐ป๐ฑ ๐๐ฒ๐ป ๐ผ๐ป๐ฑ๐ฒ๐ฟ ๐ถ๐ป ๐ฑ๐ฒ ๐ฏ๐ฒ๐ธ๐ฒ๐ฟ
Tijdens de eerste wedstrijd onder de vernieuwde verlichting van eersteklasser BOL in Broek op Langedijk kwam donderdag het bekeravontuur van Spirit 1 ten einde. Het deels gehavende team van Spirit speelde echter een prima wedstrijd, toonde veerkracht, trok veelvuldig ten aanval en scoorde drie prachtige doelpunten maar door een uitstekende voorhoede bij de tegenstander was dit uiteindelijk niet genoeg. Onze mannen kunnen met opgeheven hoofd het bekertoernooi verlaten met een keurige 25e plaats bij de laatste 32 van West 1.
Spirit verkocht haar huid duur op het drassige gras van BOL waarbij het begin van de wedstrijd niet veel goeds beloofde. Er waren veel afwezigen en in de eerste minuten van de wedstrijd gingen ook nog eens de routiniers Roel Botman en Jim Bouwhuis geblesseerd van het veld af. Jim raakte licht geblesseerd bij de eerste kans voor Spirit maar vooral de blessure van Roel aan de binnenkant van de knie zag er zorgelijk uit. We duimen dat het meevalt.
In het tumult daaromheen kwam Spirit al snel op een 1-0 achterstand. Kenny van Westen kwam er in voor Roel en Bart Aker voor Jim. Spirit rechte de ruggen, speelde in formatie en trok ten aanval. Ook qua veldspel deed Spirit zeker niet onder voor het drie klassen hoger spelende BOL. Via een prachtige goals van Thijs Numan werd de achterstand weggewerkt. Niet veel later scoorde Kenny een wereldgoal met een streep via de binnenkant van de paal. Daarmee bracht hij Spirit op een verdiende voorsprong 1-2. Het was smullen voor de meegereisde Spirit-supporters. Net toen we dachten dat we met die voorsprong gingen rusten maakt BOL toch nog gelijk. Hun handig spitsen (waarvan Sietse Brandsma vorig seizoen nog voor Katwijk speelde) profiteerde van een onachtzaamheid in de Spirit verdediging en zette de ruststand 2-2 op het bord. Jammer en onnodig maar op dit niveau worden kleine fouten gelijk afgestraft, ook weer een mooi leermoment. De eerste helft was van Spiritkant een dikke voldoende.
Ook de tweede helft begon met pech voor Spirit. Na vijf minuten moest Bart (ingebracht voor Jim) het veld alweer verlaten. Hij werd gewisseld voor Ramon Sijm. Hiermee was Spirit door zijn wissels heen met nog ruim 40 minuten te spelen. De scheidrechter liet heel veel toe. BOL speelde fysiek hard, op het randje en Spirit had moeite om hier in mee te gaan. Ook weer een zoโn leermoment voor onze jongens. Links en rechts stak de vermoeidheid richting het einde de kop op en de geslepen voorhoede van BOL wist snel achter elkaar drie goals te maken. Net toen de supporters dachten dat het gedaan was kwam โde Spiritโ bij de Spirit-boys terug en maakte Thijs zijn tweede goal van de avond. De 5-3 was ook weer een hele lekkere. Spirit ging weer het spel maken kreeg nog vier goede kansen om de aansluittreffer te maken maar de bal wilde er niet meer in. Moegestreden door het ontbreken van verse krachten viel in de laatste seconde nog de 6-3 maar die was meer voor de statistieken.
Met opgeheven hoofd uit de beker. Spirit heeft laten zien ook tegen sterkere tegenstanders en op gras goed uit de voeten te kunnen. Met dank aan de invallers dus een mooie generale voor aankomende zondag tegen Woudia. Ook op grasโฆ










